Kadın Liderlik Platformu (KLP) gerçekleştirildi.

Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER), Turkish Women’s International Network (TurkishWIN) ve UPS işbirliğinde hayata geçirilen ve Yönetim Kurulunda Kadın Derneği’nin desteğiyle düzenlenen Kadın Liderlik Platformu (KLP) 11.04.2018 tarihinde gerçekleşti.

Kadın Liderlik Platformunda Duman Danışmanlık Kurucusu ve YenidenBiz Yönetim Kurulu Üyesi Yiğit Oğuz Duman, Melek Pulatkonak moderatörlüğünde ,Tugba GOK ve Funda Haktanir ile birlikte “Ters Köşe” konulu panelde özel sektörde kadın istihdamını ve liderliğini artırmak üzere deneyimlerini katılımcılar ile paylaştılar.

kadın liderlik platformu

KLP Hakkında :

Kadın Liderlik Platformu (KLP) özel sektördeki başarılı kadın yetenek yönetimi örneklerinin paylaşılması ve bu konudaki fikir önderlerinin düzenli buluşmalarla karşılıklı görüş alışverişinde bulunmalarını sağlayan bir oluşumdur.

​26 Şubat 2014 günü hayata geçen Kadın Liderlik Platformu’nun çalışmaları, Türkiye’de kadın girişimciliği ve liderliğini geliştirmek temel amacı ile çalışan Türkiye Kadın Girişimciler Derneği KAGİDER, Türkiye ile bağı olan dünya vatandaşı tüm kadınların birbirlerine ilham ve güç verdikleri küresel bir paylaşım platformu olan TurkishWIN ve operasyonlarını sürdürdüğü ülkelerdeki kadın çalışanlarının liderliğine önem veren ve destekleyen UPS’in işbirliğiyle yürütülmektedir. 2019 yılında Avrupa İmar ve Kalkında Bankası’nın (EBRD) paydaş olduğu KLP her geçen gün daha fazla kurumu kapsama alanına almaktadır.

KLP’ye kuruluşundan bu yana gerçekleşen on dört toplantıya 125 şirket katılım ve paylaşımda bulunmuştur.

Bu gönderiyi paylaş