Pınar Ursavaş Kitapçı

Pınar Ursavaş KitapçıGenel Müdür - Koç Finans

Duman Danışmanlık ile çok talep edilen ancak zor kapatılan IT pozisyonunun doldurulması için çalıştık. Teknik gereksinimleri, pozisyonun dönüştürücü misyonunu ve şirket kültürümüzü de içeren ihtiyacı çok doğru incelediler. Duman’ın adaylarından birini işe aldık ve mükemmel bir uyum gösterdi. Performansından çok memnunuz ve şirketimizin geleceğini inşa etmede ondan çok daha fazlasını bekliyoruz. Duman Danışmanlık, dış yetenekler aradığımızda her zaman ulaşabileceğimiz doğru ortaktır.

Ceylan Güzetekin Yatı

Ceylan Güzetekin YatıCEO - Global Turizm

Duman Danışmanlık ile ilk olarak 2017 yılında “Performans Yönetimi Projesi” için çalışmaya başladık. Projenin olumlu sonucu ile bu sefer Yönetim Ekibimizi yeniden yapılandırmak için yönetici arama desteği almaya karar verdik. Şirket dinamiğinin yanı sıra iş ortamını iyi anlamaları sayesinde, beklentilerimiz doğrultusunda pozisyonu doldurabildik.

Nitekim Duman Danışmanlık, o zamandan beri müşteri odaklı danışmanlarının sağladığı kanıtlanmış deneyimleri, üretken ve duyarlı destekleriyle İK projelerimizde stratejik ortağımız oldu. Bugünlerde, orta düzey bir yönetim rolü için çalışıyoruz ve bu rol için sunulan olası en iyi adaylardan biri ile ilerleyeceğimizden hiç kuşkumuz yok.

Figen Karatan

Figen Karatanİnsan Kaynakları Direktörü - Odeabank

Yiğit Duman’ı uzun zamandır özellikle PERYÖN Başkanı olarak İnsan Kaynakları – İnsan Yönetimi alanına yaptığı değerli katkılarıyla tanıyordum. Organizasyonumuzun orta düzey yöneticilerini değerlendirmeye ve geliştirmeye karar verdikten sonra, liderlik geliştirme programlarının aracılığıyla Duman Danışmanlığın uzmanlığından yararlanmaya karar verdik. Duman Danışmanlık, Üst Düzey Yöneticilerimizin potansiyellerini ortaya çıkararak iş verimliliğini artırmak için güce dayalı bir yöntem yaratmamıza ve sunmamıza yardımcı oldu. ZengerFolkman Olağanüstü Liderler 360 Değerlendirmesi’nin yetkileri temelinde, değerlendirmeler yapılmış ve orta yöneticilerimiz tarafından “uyanış” olarak tanımlanan bireysel geri bildirim sağlanmıştır. Liderlerimiz 2 gün Liderlik Gelişim Modülünü tamamladı ve liderlik becerilerini yenileme ve sıralama şansına sahip oldu. Gelecekteki projeleri kesinlikle üstlenmeye hazır olacağımız ekibimize açıkça değer katan Duman Danışmanlık ile çalışmak bir ayrıcalık oldu.

Esra Daver

Esra Daverİnsan Kaynakları Direktörü - Metro Grossmarket

Sevgili Duman Danışmanlık, Kilit Hesap Yönetim Ekibi üyelerimize verdiğiniz olağanüstü destek için içten teşekkürlerimi sunuyorum. Ekip, onlarla paylaştıklarınızdan son derece memnundu, hem insan bakış açısını hem de iş bakış açısını kapsama soktu. Ortak geri bildirim, içeriğin onlara farklı bir bakış açısı vermesi ve takıma, iş ve kişisel performans yönetimine bütünsel olarak bakma konusunda farkındalığın artmasıydı ve günün sonunda başlamak için kişisel performanslarını yönetmek zorunda kalacaklar.Bunu yaparken, verilen örnekler, materyali emmelerine yardımcı olan teorik kavramlardan ziyade gerçek hayatla ilgili oldukları için çarpıcıydı. Gelecek projelerde kendileri ile çalışmaya devam etmekten ve ekiplerimizde farklı yetkinlikler oluşturma konusunda desteğinizden memnuniyet duyarız.

Çağlar Erol

Çağlar ErolKurucu & CEO - enuygun.com

Bu yıl uzun süredir C düzeyinde bir pozisyonda çalıştık. Farklı headhunter firmaları ile tanıştık, ancak Duman ekibi bize tüm uygun adayları hızlı bir şekilde sundu. Toplantılar sırasında bizi çok iyi anladılar, arzu edilen aday profilimize uyan kişileri seçtiler ve bu pozisyon için doğru kişiyi oldukça kısa sürede bulduk. Hizmetlerinden çok memnun kaldık, Duman ekibi gelecekte farklı pozisyonlar için birlikte çalışmak istediğimiz bir ekip.

Esin Güral Argat

Esin Güral ArgatYönetim Kurulu Başkan Yardımcısı - Gürallar

Duman Danışmanlık ile Gürallar Grubu’nda farklı yetkinlik ve rollerde birden fazla pozisyonda bir yıldan fazla çalıştık. Duman Danışmanlık, şirket için güçlü ve çok işbirlikçi bir iş ortağıdır. Hızlı geri dönüşleri ve projelerimizin her birine çözümler sunması nedeniyle uzun yıllar birlikte çalışacağımızı söyleyebilirim. Her projeyi büyük bir ilgi ve profesyonellik ile takip ederler ve şirket kültürümüz ve dinamik yapımızla uyumlu çözümleri kolayca oluşturabilirler.

Dr. Umut GENÇ

Dr. Umut GENÇEatron Technologies - Kurucu

Duman Danışmanlık, Türkiye’deki kilit İK temellerinin uygulanması sırasında bize destek ve tavsiye verdi. Özellikle Ar-Ge ekibi için temel yetkinliklerin beyin fırtınası ve tanımlanması sırasındaki uzmanlıkları ve rehberlikleri çok değerliydi. İyi hazırlanmış, enerjik, eğlenceli ve motive edicilerdi. Tüm ekibi güçlü bir yolculuğa çıkardılar ve ekibin sonuçlara ulaşmasını sağladılar. Duman Danışmanlık, AVL Türkiye için çok değerli bir ortak ve güvenilir danışmandır.

Önder ŞENOL

Önder ŞENOLDefacto - CFO

Duman Danışmanlık, dünya çapında bir İnsan Kaynakları uzmanı ve lideridir. 2008’den 2011’e kadar Turkcell Superonline’da uzun bir dönüşüm yolculuğunda birlikte çalıştık. Bu süre zarfında Duman inanılmaz derecede bilgili olduğunu kanıtladı. Duman Danışmanlığını yürekten tavsiye ediyorum ve onlarla başka bir projede tekrar çalışmaktan mutluluk duyacağım.

Betül Çorbacıoğlu

Betül Çorbacıoğluİnsan Kaynakları Direktörü - Mercedes Benz Türkiye

Duman’ın İK geçmişini iyi tanıyorduk ve İnsan Kaynakları departmanımız için bir dizi ekip çalıştayında çalıştık. İlk çalıştay İK İş Ortaklarının koçluk becerilerini geliştirmeyi amaçladığımız ve “ortak olma zihniyetine” odaklandığımız tüm İnsan Kaynakları İş Ortakları ile yapıldı. İnsan Kaynakları departmanının farklı fonksiyonlarındaki ekipler için odaklandığımız ve “birlikte yaratma” üzerinde durduğumuz yerlerde başka atölye serileri yapıldı. Tüm atölye çalışmalarından önce Duman ile birkaç kez biraraya geldik. Duman Danışmanlık ihtiyaçlarımızı iyi anladı, bizim için çok önemli olan dinamiklerimiz ve kültürümüz doğrultusunda çözümler önerdi. İçerik ve atölye çalışmalarını hazırlarken, her adımda detaylar hakkında iyi bilgilendirildik ve ihtiyaçlarımıza göre uyarlayabildik. Atölye çalışmalarından sonra ekiplerin geri bildirimleri bize hedefimize önemli ölçüde ulaştığımızı gösterdi. Duman ile tanıştığımız için mutluyuz ve daha sonraki projeler için onunla çalışmak istiyoruz.

Nevzat Aydın

Nevzat AydınCEO - Yemek Sepeti

Yönetim Ekibimizi tamamlamak için yönetici rolü ile bir yıl önce birlikte çalıştık. Duman’ın örgütün iş ihtiyaçları ve kültürü hakkındaki anlayışı, konumu doğru adayla hızlı bir şekilde doldurmamızı sağladı. Duman Danışmanlık bizim için değerli bir ortaktır ve diğer projelerde tekrar birlikte çalışmaktan mutluluk duyacağız.

Evrim TEKEŞİN

Evrim TEKEŞİNSatış Direktörü - Veritas Technologies LLC

Duman Danışmanlık, VERITAS Circle 25 Yönetici Etkinliğine nazikçe katılmış ve olağanüstü liderlik atölyesine moderatörlük yapmıştır. Liderlik becerileri ve geniş deneyimleri sayesinde çok başarılı bir etkinlik gerçekleştirdik. Duman Danışmanlık, sektördeki en iyi liderlik geliştirme profesyonellerinden biridir. Kuruluşların / bireylerin ihtiyaçlarını anlar ve ilgili çözümler üretir. Duman’ı yürekten tavsiye ediyorum ve onlarla tekrar çalışacağım.