Yönetici Seçme ve Yerleştirme

arama ve seçme

Yüksek kalibreli ve kendini adamış liderler, iş başarısı için önemli bir bileşendir. Geçtiğimiz yirmi yıldır, imalat, telekom, perakende ve havaalanı hizmetleri gibi çok çeşitli sektörlerde üst düzey iş liderlerini, genel müdürleri, bölüm ve fonksiyonel başkanları başarıyla yerleştirdik.

Bir örgütün bir sonraki liderini işe almayı çok ciddiye alıyoruz. Arama ve seçme hizmetlerimizin müşterilerimizin iş geliştirme ve başarısında önemli bir rol oynadığını biliyoruz. Çok çeşitli sektörlerde ve iş fonksiyonlarında çalışıyoruz.

PRAXI Alliance‘ın aktif bir üyesiyiz ve ağdaki ortaklarımızla 30’dan fazla ülkede etkili Yönetici Arama ve seçme projeleri sunabilir ve yönetebiliriz.

Yönetici Seçme ve Yerleştirme Yaklaşımımız

Her görev benzersizdir ve yaklaşımımızı müşterinin ve sektörün ihtiyaçlarına göre uyarlıyoruz. Tipik bir görev aşağıdakileri içerebilir:

İlk toplantımız son derece istişare niteliğindedir ve DUMAN Yönetici Arama’sı bir müşterinin şirketi ve ihtiyaçları hakkında daha fazla bilgi edinmesini sağlar. Başarılı bir aramanın işi nasıl etkileyeceğini anlamak için mevcut yetenek gereksinimlerini topluyoruz.

Yeni işe alımın, iş başarısına nasıl katkıda bulunacağını, hangi becerilerin ve deneyimin gerekli olduğunu ve piyasa koşullarını göz önünde bulundurarak uygun olacak ücret seviyesini ayrıntılı olarak tartışıyoruz. Bu toplantıdan sonra, rolü ve ideal adayı tanımlayan bir teklif ve görev özeti hazırlıyoruz.

Müşteriden öğrendiklerimizi sektör bilgimizle birleştiren kapsamlı bir görev özeti geliştiriyoruz. Sonuç, iki kritik soruyu cevaplayabilecek bir stratejidir:

  • En iyi adaylar şu anda nerede olabilir?
  • Şirketin fırsatlarını baştan itibaren güvenilir bir ilgi görmesi için nasıl sunabiliriz?

En iyi adayları bulmak için detaylı araştırmaya dayalı bir yaklaşım izliyoruz. Endüstri ilişkilerimizi güçlendirir ve doğrudan rakip olan veya belirli bir sektör veya işlev içindeki en iyi uygulamaları temsil eden hedef kuruluşları belirleriz. Daha sonra bu bireylere isteklerini anlamak için yaklaşırız ve potansiyel bir uyum olduğunu düşünürsek, fırsatla ilgili tanıtım konuşması yaparız.

Bu kanıtlanmış sürecin sonucu, piyasadaki en güçlü adayların özlü, incelenmiş kısa listesidir. Her biriyle tanışır / görüşürüz. Yetkinlik bazlı görüşmeler yaparak profesyonel geçmişlerini ve deneyimlerini yakından incelerken, Fırsatı tanımlıyor ve ilgi oluşturuyoruz.

Son olarak, en nitelikli yetenekleri seçiyoruz ve en iyi adayları değerlendirmemizi detaylandıran görüşme değerlendirme özetleri oluşturuyoruz. Bu süreç, müşteriye adayın hem profesyonel hem de kişisel geçmişine anlamlı bir genel bakış sağladığı için kritik bir değer katar. Son olarak, bu hem aday hem de şirket için karşılaşmanın erken bir göstergesini sağlayacaktır.

Müşteri ile işbirliği yaparak, müşterinin programını karşılamak için mümkün olan en iyi görüşme sürecini yaratırız. Adayların görüştükleri işin tüm özelliklerini anladıklarından emin olarak, yer ve mülakat ekibi hakkında detaylar sağlarız. Görüşmeleri takiben müşteriyi ve adayları bilgilendiririz ve tüm taraflar arasındaki iletişimi sağlarız.

Ne kadar çok bilgi sahibi olursak, adayın güçlü ve zayıf yönlerini o kadar iyi anlayacağımıza kuvvetle inandığımız için, titizlikle referans ve kimlik bilgisi kontrolleri yaparız. Ayrıca, erken referans kontrolleri, bir aday işe alındıktan sonra on-boarding sürecini hızlandırabilir. Aday üzerinde dengeli bir bakış açısı için referans kontrollerimize 360 derecelik tam bir yaklaşım uygularız.

Bu noktaya kadar, araştırma ayrıntıları ve geri bildirimler hakkında kapsamlı bilgi alışverişi yapılmıştır. Bir sonraki aşama, kısa listeden hangi adayın iş ihtiyacına en uygun olduğuna karar vermektir.

Bu noktada rolümüz, hem müşterinin hem de aday ilgi ve endişelerinin tam olarak açıklanmasını destekleyen iletişimi kolaylaştırmaktır. Tüm potansiyel adayların güçlü ve zayıf yanlarının açıkça anlaşılmasını sağlamak ve müşteriyi en iyi adayı seçmeye teşvik etmek için çalışırız.

Bizim sorumluluğumuz, seçilen adayla anlaşmayı sağlayacak, bugünün pazarında ne alacağını geliştirmek için danışmanlık etmektir. Müşteri ile birlikte, hem kurumun hem de adayın kabul etmekten memnun olduğu temel tazminat, ikramiyeler, eşitlik, yer değiştirme ve fırsatlardan oluşan bir teklif geliştirmek için çalışıyoruz.

DUMAN Yönetici Arama, çeşitli değerlendirme araçlarını kullanarak Liderlik Danışmanlığı ekibimiz aracılığıyla seçilen kısa liste veya son aday hakkında daha ayrıntılı analizler sağlayabilir.

Aday teklif kapanışı yaklaştıkça, müşteri tarafından istenirse, teklifi müşteri adına adaya sunuyoruz. Bu yaklaşım, her iki tarafın da kaygılarını açık bir şekilde ifade etmesine ve açıkça sorular sormasına olanak tanır. Kabul üzerine, başlangıç tarihleri belirlenir ve adayın mevcut işvereniyle başarılı bir ayrılma sürecini yönetmesine yardımcı oluruz.

Son olarak, seçilen aday – iş için en iyi aday – Arama ve seçme hizmetimiz ile yeni bir işe başlamaya ve müşterinin iş başarısına katkıda bulunmaya hazırdır.