AVL Türkiye AR-GE mühendislik programı 2. Dönem mezunlarını verdi

AVL Türkiye AR-GE mühendislik programı 2. Dönem mezunlarını verdi

AVL Türkiye ve Duman Yönetim Danışmanlığı işbirliğiyle 2. Kez hayata geçen  Otomotiv Ar-Ge Mühendislik Programı başarıyla tamamlandı.

AVL Türkiye

 Program ile  800  kişi arasından seçilen ileri mühendislik eğitimleri ile donatılmış mühendisler düzenlenen bir törenle AVL Türkiye ekibine katıldı. İstanbul Gedik Üniversitesi’ndeki törende sertifikalarını alan mühendisler, AVL Türkiye’nin Ar-Ge merkezlerinde Türkiye’de otomotiv alanında ilk olacak projelere imza atmaya hazırlanıyor. 

Temmuz ayı itibariyle tamamlanan programın diploma töreninde konuşan Duman Yönetim Danışmanlığı kurucusu ve başkanı Yiğit Oğuz Duman, günümüzde şirketlerin sürdürülebilirliği sağlamak, büyümek ve başarılı sonuçlar alabilmek için yetenek peşinde olduğunu söyledi. Duman “Yetenekli çalışan arayışı içinde olan şirketler bu alandaki rekabeti yurtdışına taşıdı. Teknik bilgi ve bu bilgiyi kullanabilecek kabiliyete sahip, aynı zamanda kendini geliştirebilen çalışanlar artık tüm dünyadaki şirketlerin ulaşmaya çalıştığı bir insan kaynağı. Ülkemizde de özellikle mühendislik alanında böyle bir ihtiyaç söz konusu. AVL Türkiye için geliştirdiğimiz bu eğitim modeli de ülkemizdeki ihtiyaç duyulan insan kaynağının ortaya çıkarılmasında önemli bir rol oynayacak. İş dünyası için de bu programın ilham kaynağı olacağını umuyorum.” açıklamasında bulundu.

 

AVL Türkiye

AVL Türkiye

Bu gönderiyi paylaş