Müge Gabbott

Kıdemli Müşteri İş Ortağı

Uzmanlık Alanları

 • Organizasyonel Gelişim
 • Kültürel Değişim
 • Değişim Yönetimi
 • İK Stratejileri ve Organizasyonu
 • İK Teknolojileri ve Analitiği

Eğitim

 • MBA, Isletme
  Esslingen Üniversitesi, Almanya
 • BS, Endüstri Mühendisliği
  Marmara Üniversitesi

Müge Gabbott, Marmara Üniversitesi’nde Endüstri Mühendisliği bölümünü bitirdikten sonra MBA derecesini Almanya’daki Esslingen Üniversitesi’nde tamamlamdı. Müge, 2008 yılında İsviçre’ye taşındı ve halen orada ikamet etmektedir.

Müge, kariyerine 2002 yılında Kibar Holding’de başladı. Burada temel İK uzmanlığını geliştirdi ve şirketin İK dönüşümünü destekleyen önemli projelerde çalışma imkanı buldu. İsviçre’ye taşınmadan önce Assan Alüminyum’da İK Müdürü olarak çalıştı.

Müge, İsviçre’de, SICPA şirketinde global İK İş Ortaklığı ve Yetenek Yönetimi’nden sorumlu İK Direktörü olarak görev yaptı. İlgili iş biriminin İK’dan sorumlu Yönetim Kurulu üyesi olarak 25 ülkedeki operasyonlar ve 3’000 çalışanın sorumluluğunu üstlendi. SICPA, devlet kurumları ve merkez bankaları için güvenli tanımlama, takip-izleme ve denetim çözümleri sunmaktaktadır.

İstanbul’da doğup büyüyen ve şimdiye kadar dört ülkede yaşayan Müge, zengin kültürel bir geçmişe ve entegre bir yaklaşıma sahiptir. Kariyeri boyunca, offshoring ve belirli İK faaliyetlerinin dış kaynak kullanımı da dahil olmak üzere çeşitli İK yapılarını tasarladı ve uyguladı. Tutkusu, organizasyonların başarı için gerekli organizasyon stratejisini ve İK yapısını belirlemelerine yardımcı olmaktır. Üst düzey yetenekleri çekmek, geliştirmek ve elde tutmak için entegre yetenek yönetimi programları geliştirmekte uzmandır.

Bir İK lideri olarak, Müge güçlü işbirlikleri kurmaya, kurum ihtiyaçlarını anlamaya ve işletmenin hedefleri ve kültürüyle uyumlu veri odaklı, özelleştirilmiş İK çözümleri tasarlamaya odaklanır.