Ezgi Türkmen

Kıdemli Müşteri İş Ortağı

Uzmanlık Alanları

  • Liderlik Gelişimi & İletişim
  • Yetenek Gelişimi
  • Koçluk & Mentorluk
  • Fasilitasyon

Eğitim

  • Liderlik & İnsan Yönetimi, Harvard Business School
  • WYSE Uluslararası Liderlik Programı, Birleşmiş Milletler
  • Yaratıcı Fasilitasyon Teknikleri Sertifikasyon Programı, TPC Leadership
  • ICF ACTP Sertifikalı Koçluk & Mentorluk Programı, TPC Leadership
  • BA, Ekonomi, Koç Üniversitesi

Koç Üniversitesi Ekonomi Bölümü mezunu olan Ezgi Türkmen, 16 yılı aşkın sürede Colgate & Palmolive, Cadbury/Kraft ve Coca-Cola gibi uluslararası şirketlerin hem dış hem de yerel pazarlarında satış ve pazarlama üzerine kurguladığı kariyer rotasını, kariyerinin onuncu yılında, uluslararası liderlik gelişim programları yöneticiliği ve iç eğitmenliğe çevirmiştir. Bu sırada, kurumsal kariyerinin son 7 yılını sertifikalı koç ve fasilitatör olarak zenginleştirmiştir. Kurumsal ortamda geçirdiği kariyer günlerinde kendi liderlik yolculuğunu deneyimlerken, Türkiye, Uzak Doğu, Güney Amerika, Avrupa, Güney Afrika, Orta Doğu, Orta Asya ve Pakistan gibi birçok farklı coğrafyayla çalışmıştır.  Direkt-endirekt ve lokal-uluslararası olmak üzere farklı dinamiklerde ekipleri yöneten Ezgi, özellikle orta ve üst seviye liderlere çeşitli gelişim programları tasarlamış ve vermiştir. Bunu yaparken on yılı aşkın ‘saha’ deneyimini liderlik, iletişim ve yetenek gelişimi öğeleriyle harmanlamıştır.

Bugün Ezgi, liderlik danışmanı, yönetici koçu (PCC) ve fasilitatör olarak çalışmaktadır. Liderlik danışmanlığı alanında organizasyonları değişim yönetimi, organizasyonel gelişim, liderlik gelişimi, yetenek gelişimi, kapsama (dahil etme) ve iletişim alanlarında desteklerken Koçluk, Mentorluk, VUCA Liderliği, Çeşitlilik ve Kapsama (Dahil Etme), Dijital Liderlik, Anlamlı Sohbetler & Etkili İletişim, Sistemik Düşünce, Liderlik & Değişim, Koçvari Liderlik, Performans Koçluğu, Dayanıklılık ve Lider Duruşu uzmanlık alanları arasındadır. Koçluk ve fasilitasyon alanında ise üst düzey yöneticiler, orta seviye liderler, süpervizörler, uzmanlar ve üretim yöneticileri ile çalışmış olmasından kaynaklanan deneyimlerini danışanlarının 360-derecelik sistem bakış açısı kazanmalarını ve parçası oldukları değer zincirini fark etmelerini desteklemek için kullanmaktadır. Sistem yaklaşımını aynı zamanda değişim dönemlerinden getirdiği tecrübeleriyle desteklemektedir.  İletişimde güven ve açıklığa odaklanmaktadır.  Liderlere koçluk yaparken ya da liderlerle onların koçluk becerileri üzerinde çalışırken hem güçlü yönler yaklaşımını benimsemektedir hem de liderlerle birlikte günlük hayatlarına fayda sağlayacak şekilde anda olmak (presence), farkındalık (mindfulness) ve dayanıklılık (resilience) için enerji yönetimi çalışmaktadır.

Ezgi, Mart 2020 itibariyle Duman Danışmanlık’ta Kıdemli Müşteri İş Ortağı olarak çalışmaya başlamıştır. Aynı zamanda İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin İnsan Kaynakları İngilizce Yüksek Lisans Programı’nda Liderlik ve İletişim Becerileri dersi vermektedir.